Гаряча пропозиція

Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Галерея

Вікна та Двері від Компанії РОС Вікна та Двері від Компанії РОС aluminium-doors10 aluminium-doors9

        Тенденція спрямованості розвитку України в Європейському напрямку ставить певні вимоги до представників всіх галузей діяльності кmainраїни.В сучасних умовах, в яких опинилася наша країна, все більш актуальним стоїть питання енергоощадливості. На сьогоднішній день Україна має один із найвищих у світі показників споживання енергоресурсів на один долар ВВП. Відповідно, Україна має невикористаний потенціал для розвитку та запровадження нових енергоефективних технологій. В структурі споживання енергії в Україні домінують викопні види палива (нафта, природний газ та вугілля) які складають близько 80% від загального споживання енергії. Оскільки значна його частина імпортується, нераціональне використання енергії призводить до високої вартості імпорту. Крім того, це призводить до небажаної залежності від імпорту і ставить під загрозу енергетичну безпеку країни. З нинішнім марнотратним використанням енергії економічні вигоди від підвищення енергоефективності є дуже великими. Важка промисловість, житлова нерухомість, сектор комунальних послуг та енергетика мають найнижчі рейтинги енергоефективності, а отже, матимуть найбільший потенціал для підвищення енергоефективності. Тому державі потрібно витрачати сотні мільйонів доларів не на купівлю імпортних енергоресурсів, а на енергоефективність.

      Головним нашим пріоритетом є спільна робота по енергоефективності яка дозволить суттєво скоротити споживання енергоресурсів та збільшити конкурентність української економіки.

      Енергоефективність, енергоощадливість, енергонезалежність — це слова, які повинні стати фундаментом розвитку майбутньої Європейської України та всі намічені реформи повинні тісно переплітатися з цими словами.

      Реалізація державної програми з енергоефективності основною мірою ляже на плечі будівельників, адже саме вони матеріалізують думку та втілюють ідею в життя.

        Приватне підприємство “Компанія РОС” протягом 6 років є виробником світлопрозорих конструкцій в Житомирському регіоні, та за весь цей час підприємство подолало відстань від невеличкого виробництва з виготовлення металопластикових вікон та дверей до Будівельної Компанії, яка виготовляє металопластикові та алюмінієві світлопрозорі конструкції різної складності, виконує будівельні роботи. Основою успіху Компанії є кропітка праця керівництва Компанії та створення підрозділу із стандартизації та якості. Основним завданням підрозділу є проведення досліджень власно вироблених конструкцій в випробувальних центрах України. Дослідженню підлягають світлопрозорі конструкції (вікна, двері) різних варіантів конструктиву з метою визначення якісних показників продукції відповідно до нормативної документації. Завдяки результатам досліджень Компанія пропонує своїм клієнтам дійсно якісні вироби, які за своїми теплофізичними властивостями та якістю відповідають нормативним вимогам та навіть їх перевершують. Ці досягнення стали можливі саме завдяки використанню у виробництві енергозберігаючих матеріалів та сучасних технологій, якісних та надійних комплектуючих. На своєму прикладі наша Компанія підтвердила можливість та актуальність використання та розвитку в країні енергоефективних технологій в будівництві.

         Як всім відомо, світлопрозорі конструкції об’єднують в собі декілька функцій: надходження світла в приміщення, вентиляції та захист від дії зовнішніх атмосферних впливів, тому при проектуванні та виробництві світлопрозорих конструкцій дані функції повинні максимально корисно працювати. Крім цього робота функцій вікна прямо впливає на енергоефективність всього будинку. Адже велика кількість світла, що надходить сприяє меншим затратам та електроосвітлення приміщення, функція провітрювання економить енергію, що витрачається на прилади вентиляції, а високий рівень опору тепловтрат сприяють енергоефективності системи опалення.

      Саме тому менеджмент Компанії спрямований на донесення до споживача корисності енергозберігаючого вікна та доцільності додаткових витрат на таке вікно.

      Для приватних забудовників Компанія пропонує вікно з пятикамерного профілю та двохкамерним склопакетом в конструктив якого входять два низькоемісійних (енергозберігаючих) скла, що має коефіцієнт опору теплопередачи 0,93 м²К/Вт, при нормі згідно ДБН Адже різниця в ціні між даним вікном та стандартним становить майже 10%, а витрати на опалення при цьому зменшуються на майже 20%, що при сучасних цінах на паливо є досить суттєвою економією.

        ПП “Компанія РОС” планує не зупинятись на досягнутому та продовжувати проводити дослідження світлопрозорих конструкцій з метою встановлення оптимальних складових конструкцій для досягнення кращого результату в енергоефективності.

         Тенденцію якості та енергоефективності нажаль підтримують не всі виробники, багато з них будують свою політику відштовхуючись від попиту на дешеві вікна, які не відповідають нормам енергоефективності (результати досліджень додаються).

         Крім цього є невідповідність законодавчої бази з питань енергоефективності. Законодавець встановив норму опору теплопередачи 0,75 м²К/Вт (згідно ДСТУ Б В.2.6-15-2011 “Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні”), але як видно з досліджень дешевий сегмент світлопрозорих конструкцій не дотягує до цієї позначки. В те й же час при встановленні законодавцем цін на вікна з полівінілхлоридного профілю, враховується найнижча ціна по регіону. Про якість та енергоефективність вікна жодного слова. Тому бюджетні організації не мають змоги закуповувати вікна з належною енергоефективністю. Це ще одна прогалина в законодавстві, яку потрібно усувати.

            Також в майбутньому ПП “Компанія РОС” на рівні КБУ хоче виступити ініціатором створення науково дослідного центру з дослідження та випробувань світлопрозорих конструкцій. Це дасть змогу визначити оптимальні характеристики енергоефективності світлопрозорих конструкцій виготовлених з різного матеріалу та різними виробниками, а найголовніше — контролювати якість та обґрунтовувати ціну за цю якість.

            Це підтверджує актуальність проведення енергоаудиту, який надасть детальну інформацію щодо втрат енергії в будівлі і економії, а також буде створено схему та план термомодернізації будівлі, її вартість та окупність. Крім того, результатом енергоаудиту повинен бути енергетичний паспорт будинку. Це дасть можливість кожному жителю знати у якому будинку він живе – у теплому чи холодному.

            Гірше справи зі споживачами з житлового фонду набутого від часів СРСР. Споживачі даного сигменту ринку не розуміють до кінця необхідність енергоефективності будинків, тому як зазвичай замовляють вікна виходячи з цінового критерію. А виробники виходячи з попиту на “дешеві” вікна нехтують нормами енергоефективності. Крім цього конструктив будинків часів СРСР не можна назвати енергоефективним, так як через огороджуючі конструкції таких будинків тепловтрати складають 80 % від всіх тепловтрат в будинках, половина з цих тепловтрат (близько 40 %) приходяться саме на вікна.

            Крім цього є проблема утеплення фасадів таких будинків. Адже для держави це чималі витрати, а власники таких квартир здійснюють утеплення квартир на свій розсуд, за власні кошти та виконують такі роботи як правило випадкові робочі не маючи на те спеціальних дозволів, спорядження та використовуючи будівельні матеріали невідомого походження та якості, що створює потенційну загрозу пожежобезпеці всього будинку та порушення норм з охорони праці. Крім цього будинок, в якому виконали поодинокі утеплення квартир тяжко назвати естетично привабливим, адже кольори цих утеплень різні. Тому держава повинна скласти стратегію та взяти під контроль виконання капітальних ремонтів житлового фонду колишнього СРСР, та залучати для цього тільки спеціалізовані організації що мають ліценції, дозволи та ресурси для виконання таких робіт та інвестувати в такі проекти державні кошти.

           Не менш застарілою є система опалення багатоповерхівок, яка витратила свій ресурс та на даний час є неефективною, тому в сучасних умовах потребує модернізації. Ремонти в приватних квартирах розбалансувало систему опалення так як чимало мешканців цих квартир змінили радіатори опалення та навіть їх кількість, що призвело до розбалансування розподілення тепла між споживачами. Все це вийшло з під контролю, тому споживачі за різну кількість тепла сплачують майже однаково.

            Виходячи з досвіду Європейських країн, нашій державі потрібно провести повну тепломодернізацію існуючого житлового фонду, що включає в себе утеплення огороджуючих конструкцій та модернізацію інженерних мереж. В Україні більше 80 % всіх багатоповерхівок опалюються централізовано, тому воно найбільш адаптоване до тепломодернізації. В сучасних умовах виконати всі ці заходи було б ідеальним рішенням, але виходячи з реалій ми всі розуміємо, щи виконати ці роботи в маштабі країни нереально. Тому неохідно ці заходи розділити на реальні етапи та долучити до реалізації державної програми . На нашу думку першочерговим завданням є модернізація котелень для більш раціонального вироблення теплової енергії. Далі необхідно обладнати будинки приладами обліку спожитої теплової енергії та тепловими пунктами з погодним регулюванням. І насамкінець поквартирний облік та регулювання спожитої теплової енергії. Обгрунтованість такого підходу в тому, що повинен дотримуватись основний принцип енергоефективності — облік та регулювання. Це змусить споживача бути зацікавленим в енергоефективності свого помешкання, так як це пропорційно зменшить його витрати на енергоресурси. А державі це принесе суттєву економію у споживанні імпортованого полива, тобто меншу енергозалежність. Для цього необхідно прийняти закон про обов’язковий облік теплової енергії.

        При новому будівництві заходи по енергоефективності повинні закладатись на стадії проектування. Як показують розрахунки, будівництво нового будинку, що споживає в 2 рази менше енергії на опалення, додатково потребує близько 6 % капітальних вкладень. Така економія не має альтернативи тому повинна застосовуватись забудовниками в обов’язковому порядку. Для цього необхідно посилити будівельні норми і стандарти для нових будівель в розділі енергоефективності.

          Низька енергоефективність є також однією з найбільших проблем української промисловості. Так енергоємність ВВП України майже втричі більше ніж у країнах ЄС. І навіть з урахуванням несприятливих кліматичних умов, наші підприємства споживають значно більше енергоресурсів на вироблення одиниці продукції. Низька енергетична ефективність призводить до збільшення частки вартості енергоресурсів у кінцевій вартості продукції. Це відображається на конкуретноспроможості продукції. Зниження конкурентоспроможності продукції є загрозою для підприємства та економіки в цілому.

            Крім того не слід забувати про електроенергію. Державі слід приділити максимум зусиль на розвиток науки та технологій з електрофікації, адже електроенергію ми взмозі виробляти витрачаючи на це менше імпортованих ресурсів. В цьому сегменеті також багато прогалин, які необхідно усувати. Взяти, для прикладу, втрати в електричних мережах. В Україні вони набагато вище, ніж середні по ЄС, зафіксовані ще в кінці 1960-х років, і вдвічі перевищують сучасні показники Заходу. У 2009 році втрати в мережах загального користування складали понад 20 млрд кВт ∙ год. – це більше, ніж річний рівень виробництва електроенергії двома атомними реакторами – “мільйонниками”. Рівень втрат в українських мережах майже вдвічі перевищує експорт електроенергії. Таким чином, якщо довести рівень нормативних втрат струму в Україні до середньоєвропейського, то можна значно підвищити ефективність роботи всієї енергосистеми країни і генеруючих потужностей. Нескладні розрахунки свідчать, що при зниженні втрат в мережах до 6% можна заощадити 10 млрд кВт ∙ год електроенергії на рік. Це більше, ніж за цей час продукує один ядерний реактор. Маючи такі втрати, виникає питання, навіщо будувати нові реактори, якщо, скоротивши одні лише втрати, можна відмовитися від двох застарілих?

            Це підтверджує актуальність проведення енергоаудиту, який надасть детальну інформацію щодо втрат енергії в будівлі і економії, а також буде створено схему та план термомодернізації будівлі, її вартість та окупність. Крім того, результатом енергоаудиту повинен бути енергопаспорт будинку. Це дасть можливість кожному жителю знати у якому будинку він живе – у теплому чи холодному. Це дасть змогу стимулювати забудовників на реалізацію проектів енергоефективного житла, та мотивувати ОСББ чи окремих власників приватних квартир витрачати кошти на модернізацію енергоефективності квартир.

            Звичайно, виникає питання, де взяти гроші на підвищення енергоефективності?

       В країні є маса джерел фінансування енергоефективності як для промисловості, так і для бюджетних організацій. Це доводить успішна діяльність банків розвитку (Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і т.д.) і міжнародних фондів (НЕФКО, E5P та ін.).

         Наприклад у Львівській області вже кілька років успішно реалізується програма зниження процентних ставок по кредитах для населення на енергоефективні заходи. Інвестори стоять в черзі на видачу дешевих позик на енергоефективність.

         Дослідження “Рейтинг енергоефективності України” свідчать, що завдяки підвищенню енергоефективності в промисловості, сільському господарстві, сфері послуг та житловому секторі до європейського рівня можна знизити споживання енергії майже вдвічі.

            В грошовому еквіваленті ця економія становить порядку 185 млрд грн.

      За ці гроші можна закрити потреби армії і різко підвищити ефективність системи охорони здоров’я і освіти. Пора перетворити наш потенціал енергоефективності у внутрішні інвестиції. Це підвищить конкурентоспроможність української економіки, зменшить навантаження на навколишнє середовище, поліпшить платіжний баланс країни.

            Почати цей процес нескладно, він навіть не потребує бюджетних коштів.

            Перш за все, потрібен сильний і чіткий закон України про ефективне використання ПЕР. Муніципалітети, підприємства та установи державної та комунальної форм власності повинні отримати можливість залишати грошову економію від реалізації заходів з енергозбереження у себе на покриття відсотків по кредитах і подальші інвестиції в розвиток.

       Підвищення тарифів на газ та електроенергію для населення можна компенсувати адресною допомогою соціально уразливим категоріям населення.

            Виходячи зі сказаного саме нам потрібно дослідити ідею, сформулювати думку та донести її до кінцевого споживача. Саме від наших спільних рішучих та послідовних дій залежить майбутнє країни та кожного мешканця вцілому. А результатом повинна стати заможна Україна та самодостатній українець. І це є нашим головним пріоритетом і повинно стати пріоритетом наших послідовників.

     Приватне підприємство “Компанія РОС” зацікавлене рухатись в напрямку створення та реалізації проектів по енергозбереженню. Для цього ми маємо всі необхідні ресурси та бажання. Персонал компанії зацікавлений у вдосконаленні своїх професійних знань в області енергозбереження, та рухатись в ногу з часом. Ми постійно підтверджуємо своє гасло: “Вигідно відрізняємось від інших” пропонуючи своїм клієнтам тільки найкращий продукт своєї праці за вигідними цінами.

            ПП “Компанія РОС” завжди працювало та працюватиме задля майбутнього України та кожного українця.

 

З повагою директор “ПП Компанія РОС”                             Олександр Вікторович Саюк

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
Підписатись на новини МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины