Сьогодні споживачам доступні пластикові вікна з профілю класу А і класу Б, що відрізняються між собою товщиною зовнішньої стінки профілю. Прийнято вважати, що зменшення стінки призводить до погіршення споживчих властивостей і зниження терміну експлуатації виробу. Проте чи так це насправді? Які ж твердження по двох класах вірні, а які помилкові?
1. За зменшенням товщини зовнішньої стінки профілю стоїть бажання виробників знизити витрати на виробництво
Дійсно, рішення зробити профіль більш тонким пояснюється прагненням зменшити витрати дорогого полівінілхлориду, з якого роблять пластиковий профіль, і, таким чином, зробити пластикове вікно більш доступним.
Перші пластикові вікна «пакували» у рами з ПВХ з товщиною стінок, яка доходить до 5 мм: за рахунок збільшення товщини стінок компанії добивалися міцності профілю, виробленого з м’якого полівінілхлориду. Однак чим більше використовувалося вихідного матеріалу, тим вище виявлялася ціна на виріб, тому виробники шукали спосіб, який би дозволив забезпечити міцність профільної системи та знизити витрати виробництва.
З часом інноваційне рішення було знайдено – поліпшити властивості полівінілхлориду і зменшити витрачання дорогого матеріалу вдалося завдяки використанню хімічних добавок. Віконний профіль став трохи більш тонким, але завдяки новій рецептурі і унікальній внутрішньої геометрії, зберіг всі властивості попередника – чудову теплоізоляцію, міцність, якість поверхні.
2. Профілі з тоншою стінкою менш міцні, легко деформуються при низькій температурі, руйнуються при сильному механічному впливі і швидше зношуються
Твердження не відповідає істині. Згідно з ДСТУ Б В.2.6-15-99, ГОСТ 30674 по віконним блокам і ГОСТ 30674 по ПВХ-профілів, номінальна товщина стінки профілю класу А складає 3 мм, а класу Б – 2,5 мм. Різниця в товщині зовнішніх стінок в 0,5 мм не впливає на споживчі властивості пластикового вікна – ГОСТ пред’являє однакові вимоги до якості профілів або віконних конструкцій з них. Товщина стінки не вказана в переліку критеріїв якості.
Віконні профілі класів А і Б однаково міцні, стійкі до атмосферних впливів, перепаду температур, служать протягом усього терміну експлуатації, більше 40 років, а також однаково монтуються (за ДСТУ технологія монтажу пластикових вікон з профілів різних класів одна й та сама).
3. Профілі класу Б через більш тонкої зовнішньої стінки мають слабкіші теплоізоляційні властивості
Черговий міф, оскільки на теплоізоляційні властивості – одну з головних характеристик вікна – впливає не товщина зовнішньої стінки профілю, а ширина всього ПВХпрофіля і кількість камер. Так, чим ширше профіль і чим більше в нього камер, що утримують тепло в приміщенні і не пропускають холод з вулиці, тим він «тепліше».
4. Профілі класу Б призначені тільки для об’єктного будівництва
Одна з найбільш поширених помилок. Оскільки ДСТУ пред’являє одні й ті ж вимоги до віконних конструкцій незалежно від типу профілю, то пластикові вікна з профілю класу Б рекомендовані до використання в тих же випадках, що і вікна з більш товстими зовнішніми стінками. Більш того, затребуваність вікон з профілю класу Б значно вище. За рахунок оптимальної ціни такі вікна доступніше споживачам, а також частіше стають переможцями муніципальних конкурсів та комерційних тендерів на скління різних об’єктів.
5. Пластикові вікна з профілю класу Б представлені тільки у низькому ціновому сегменті
Це неправда. Оскільки за своїм технічним характеристикам профілі класу Б ідентичні профілем класу А, їх використовують для виробництва пластикових вікон в різних цінових сегментах. Наприклад, в лінійці продуктів «Компанії РОС», провідного виробника вікон та дверей з ПВХ, – профільні системи класу А і класу Б, представлені марками KomPen, розрахованої на середньоціновий сегмент, і WinTech, призначеної для тих, хто віддає перевагу преміальним товарам.
Якщо у Вас виникли питання, це чудово, залиште коментар або звертайтесь до нас і ми Вам відповімо на всі Ваші запитання!
2 коментарі: П’ять помилок про пластикові вікна з профілю класу Б
Напишіть відгук
- Економія з комфортом, або вся правда про енергозберігаючи віконні системи
- ПП «Компанія РОС» відповідає вимогам державного стандарту ISO 9001:2009
- “Компанія РОС” – Народний Бренд 2015 року
- Лідер Галузі 2015
- 25 листопада 2015 року – сьома річниця від дня заснування ПП «Компанія РОС»
Все это не ошибки,а правда.Профиль класса А лучше по всем показателям.
По теплоизоляции,звукоизоляции,прочности и т.д.
Не зря профили поделили на классы.
Просто нужно предлагать полноценный продукт,а не доказывать полноценность своих поделок.
Бесспорно, но не все могут позволить переплачивать за класс профиля, в основном люди знают за что платят, ведь менеджеры по продажам окон все объясняют. И вообще, по моему мнению, в окне самое важное это стеклопакет, вот на чем действительно не нужно экономить.