9 порад по догляду за вікнами з ПВХ!
Поради щодо експлуатації та догляду за вікнами з ПВХ
Придбані Вами металопластикові вікна та двері слугуватимуть Вам довго (розрахунковий строк служби таких виробів не менше 30 років), якщо Ви будете дотримуватись наших порад по експлуатації.
1. Якщо Ви відмовились від послуг фірми по встановленню вікон – будь-ласка, порадьтесь з нашими фахівцями, навіть якщо маєте власний досвід проведення подібних робіт – співпраця завжди принесе користь.
2. Відразу після проведення монтажу виробів обов`язково зніміть захисну плівку з профілю ПВХ – не залишайте її на поверхні, бо під дією сонця і морозу клеюча речовина залишиться не на плівці, а на профілі і Вам знадобляться додаткові зусилля по її видаленню.
3. Не користуйтесь вікнами на протязі 24 годин після монтажу – саме на протязі цього терміну закінчується зміна об`єму герметиків (монтажної піни).
4. Не залишайте надовго незаробленими герметики (монтажну піну) з зовнішньої сторони – від дії руйнуючих факторів зовнішнього середовища (вітру, морозу тощо) він (герметик) втрачає з часом свої властивості, що може привести до розгерметизації швів.
5. Користуйтесь для миття вікон засобами, що не вміщують кристалічних утворень, які можуть пошкодити глянцеву поверхню профілю, що призведе до погіршення його зовнішнього вигляду – користуйтесь “м`якими” миючими засобами. Не фарбуйте вікна ПВХ.
6. Регулярно перевіряйте (особливо під час відлиги і морозів) водозливні отвори в нижній частині рами – не допускайте їх засмічення також під час проведення штукатурних робіт – це може привести до погіршення відтоку води і до проникнення її в середину приміщення.
7. Не допускайте засмічення фурнітури (замків по периметру стулок і петель), особливо під час проведення робіт по штукатуренню відкосів, інакше робота фурнітури погіршиться і стулку може “заперти” в рамі. Старайтесь регулярно (1 раз на рік) змазувати рухомі частини фурнітури твердими змазками типу солідолу.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
8. Ваші вікна мають в 10 разів кращу герметичність за ті вікна, що стояли. Це запобігає зайвим втратам тепла, але ставить перешкоду повітрообміну. Вологе повітря в середині приміщення завжди буде випадати на гладких холодних поверхнях у вигляді водяного пару, що приведе до запотівання вікон. Щоб запобігти цьому санітарні нормативи вимагають забезпечення притоку зовнішнього повітря мінімум 3 м3/годину на 1 м2 житлового приміщення. Звичайно, такий приток повітря можливий лише в результаті дотримання режиму провітрювання.
Німецькими фахівцями-виробниками пропонується методика, яка приведена нижче: – провітрюйте всі приміщення вранці і ввечері по 15-30 хвилин; – відкривайте (нахиляйте) вікна повністю і відключайте опалення (якщо це доступно); – повторюйте провітрювання на протязі дня по кілька хвилин, оскільки сухе і збагачене киснем повітря нагрівається швидше, то опалення знов принесе приємне тепло в Вашу оселю. Особливо важливо дотримуватись цього режиму в приміщеннях з підвищеною вологістю – кухні, ванні кімнати, санвузли, власні будинки на протязі 6-12 місяців після ремонту.
Якщо Ви маєте власний будинок або квартиру – потурбуйтесь про наявність і якісне функціонування вентиляції і витяжок, які передбачені санітарними і будівельними нормами. Власникам осель з автономним опаленням рекомендується підтримувати температуру повітря 19-20°С. При цій температурі, якщо вологість повітря знаходиться в межах оптимальної (50%), волога буде конденсуватись на поверхнях, температура яких нижче 8°С. Пам`ятайте, чим вища вологість повітря і нижча температура несучих і огороджувальних конструкцій (стіни, вікна, двері), тим більша можливість появи запотівання на цих конструкціях, особливо коли до них обмежений доступ теплого повітря.
Отже, для запобігання появи конденсату треба забезпечити достатню ізоляцію конструкцій, достатню температуру поверхні огороджувальних конструкцій і забезпечити необхідну вентиляцію, що запобігає підвищенню вологості.
9. Ваші вікна укомплектовані склопакетом. Якщо це стандартний однокамерний склопакет (2 скла), то він дозволяє витримувати різницю температур між зовнішнім і внутрішнім середовищем в 25-30°С (тобто, якщо в приміщенні температура 18°С, то скло пакет буде добре працювати до 8-12°С морозу на вулиці. Якщо температура на вулиці буде нижчою за вказану – в цьому випадку необхідно інтенсивніше пропалювати житлове приміщення, інакше можлива поява і замерзання конденсату на внутрішній стороні скла. Щоб запобігти цьому, необхідно забезпечити притік теплого повітря до площини вікна з середини.
Застосування “підсиленого” склопакету ( з 3-ма нитками скла або з 2-ма нитками скла, одне з яких «енергозберігаюче») дозволяє витримувати різницю температур в 28-34 °С, але при недостатньому опаленні або при його повній відсутності ніякий склопакет не буде гарантувати Вам комфорту в приміщенні.
Треба пам`ятати, що вікна не гріють – вони лише захищають внутрішнє середовище від дії зовнішніх факторів. Але без Вашої підтримки і правильних дій (підтримання необхідної температури і вологості, провітрювання і забезпечення притоку теплого повітря до площі вікон в холодний період року) вікна будуть працювати не так, як призначені.
Раз на рік необхідно проводити наступні профілактичні роботи: – всі рухомі деталі фурнітури вікна необхідно змащувати маслом; – слід перевіряти ущільнювачі на предмет їх пошкодження, звертаючи увагу і на ущільнення скління (пошкоджені ущільнювачі необхідно замінювати); – слід перевіряти отвори водовідводу (дренажні отвори) і при необхідності їх прочищати; – потрібно оглядати зовнішню поверхню вікон і при необхідності її очищати.
1 коментар: 9 порад по догляду за вікнами з ПВХ!
Напишіть відгук Скасувати відповідь
- Правда про металопластикові вікна. Запитання та відповіді про вікна!
- 10 міфів про пластикові вікна
- Як самому встановити відкоси з пластикової панелі типу «мама-тато» для вікна з ПВХ
- Скління балконів,«підводні камені»
- Економія з комфортом, або вся правда про енергозберігаючі віконні системи
Контактні дані
м.Житомир
вул. Ватутіна, 91/1 факс - 0 (412) 36 25 95 Відділи продажу Компанії: факс: 0 (412) 36-25-95 тел: 0 (412) 36-25-95 моб: (067) 950-24-68 моб: (068) 683-82-52 e-mail: okno
![]() |
Цінні поради, дякую Вам! Буду застосовувати, а є люди які спробували, напишіть, що вийшло…