Ох, і не люблять наші містобудівники таке поняття, як приватність! Навіть закладена 25 метрова відстань між сусідніми будинками витримується зі скрипом – а ще частіше, чудесним чином, стискається до крихітних п’ятачків.
В результаті в спальних районах забудова, що називається, «вікно в вікно, очі в очі» зовсім не рідкість, а, скоріше, правило. І, якщо прибрати заскління балконів, запахи з чужою кухні цілком можуть домішуватися до ароматів вашого куховаріння, створюючи атмосферу, якої в плані екзотичного змішування, цілком міг би позаздрити будь-який базарчик із спеціями з усього світу.
От і мучаться потім новосели: чи то волею-неволею спостерігати все приватне життя сусідів навпроти (і, відповідно, демонструвати власну), чи то якимось чином екстрено вирішувати цю проблему, обмеживши – хоча б візуально – доступ до свого особистого простору.
Однак завішені балконні вікна – явище рідкісне, погодьтеся. Придивіться самі: добре, якщо на одному балконі з десятка зустрінуться легкі тюлеві фіранки, що виконують скоріше декоративну, ніж загороджувальну функцію. Напевно, багато хто вважає, що балкон сам по собі є достатнім «буфером» між вулицею і житловою зоною квартири, що обмежує видимість.
Але будь-якому жителю стандартної забудови, тим не менше, регулярно доводиться спостерігати дефіле сусідів по лоджії в напіводягненому вигляді. Де мати сімейства голяка вирішить розвісити білизну, забувши про прекрасну видимість цього видовища, то втомлений папаша в нижній білизні «сімейного» типу загляне на балкон викурити вечірню сигаретку …
Запам’ятайте: скління балконів набагато краще захищає від бруду і опадів, ніж від сторонніх поглядів! Тому додаткове «екранування» все ж не завадить.
Однак є ще одна проблема: у більшості випадків балкон необхідно «завісити» таким чином, щоб зберегти достатнє світлопропускання. Не кажучи вже про кімнатних рослин, часто вирощуваних саме тут і вони потребують сонячного світла, сильно затемнений балкон створить атмосферу «вічної мерзлоти» в прилеглій житловій кімнаті. Тому щільні драпірування не підійдуть.
Ідеальний варіант – ролштори або жалюзі, змонтовані прямо на скло, а не «в накладку» до рами.
Крім того, в стандартній забудові балкони рідко плануються великої площі, і цей момент також необхідно враховувати: адже під стелею, крім карниза, потрібно буде ще розмістити, наприклад, підвісну сушарку для білизни. Швидше за все, доведеться відмовитися від ламбрекенів, так як балконні двері при відкриванні буде за них чіплятися. Ідеальний варіант – рольштори або жалюзі, змонтовані прямо на скло, а не «в накладку» до рами. Вони жодним чином не перешкоджатимуть ротації віконних пакетів в будь-якому положенні, а світлопропускання при необхідності регулюється буквально одним рухом. Їх чистка також не доставить ніякого клопоту господині: достатньо раз на місяць скористатися пилососом.
Однак, якщо встановлено розсувне засклення балконів, такий варіант може виявитися не найкращим. В цьому випадку правильніше розглянути більш стандартний, «карнизний» спосіб. Як матеріал підійде легка тканина – органза або вуаль, досить прозора зсередини, але непроникна для сторонніх поглядів зовні. Довжина «в підлогу» для балкона – швидше надмірність, в маленькому просторі подібні штори будуть виглядати важкувато, роблячи приміщення зорово ще більш вузьким. Краще обмежитися довжиною до підвіконня. Також небажано захоплюватися розкішним декором з боків. Акуратно і стильно виглядають дуже модні нині римські штори, які, до речі, завдяки тяжкій планці в нижній частині, не приходять в безлад під дією вітру.
Вартість можна дізнатись в наших центрах продажу, пам’ятайте: ваша приватне життя варто однозначно дорожче!
Напишіть відгук