Гаряча пропозиція

Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Галерея

Вікна та Двері від Компанії РОС Вікна та Двері від Компанії РОС aluminium-doors2 aluminium-doors9

    Будівельні земляні роботи – це риття котловану під фундамент, басейн або ставок, траншеї для автономної каналізації заміського будинку, дренажної системи або водопостачання котеджу.

    При організації земляних робіт дуже важливо правильно оцінити обсяги виймаємого грунта.Стоімость проведення земляних робіт складається з самого риття котловану або траншеї та вивезення грунту. Варто розпланувати переміщення верхнього родючого шару землі для подальшого використання в саду або городі. Неродючу частина грунту використовують для вирівнювання ділянки, зворотної підсипки фундаменту або вивозять за межі ділянки. Місця для вивезення грунту визначають заздалегідь.

    Так само зверніть увагу, що розцінки за риття 1 кубічного метра часто збільшуються зі збільшенням глибини проведення робіт. Так ціна від поверхні до 1 метра глибиною і від 1 метра і глибше може відрізнятися навіть в два рази. Переміщення грунту часто також окрема стаття витрат. Щоб не нести непередбачених витрат, обговоріть все заздалегідь з підрядником.

     Враховуйте запас в розмірах котловану для установки опалубки при заливці фундаменту.

     Вручну або екскаватор?

     У кожного з цих підходів є свої плюси і мінуси.

     При роботі вручну котлован може бути виконаний більш акуратно.

     При недорогої робочої сили і невеликих обсягах кінцева вартість виробництва земляних робіт вручну може бути менше, ніж при оренді екскаватора та іншої спецтехніки. Легше здійснити контроль розмірів і геометрії котловану.

     Однак при значних обсягах грунту і в швидкості роботи екскаватор часто виграє.

    Порядок виконання земляних робіт.

     Розмітка котловану.

     Спочатку потрібно розмітити місце під котлован або траншею. Для цього на поверхні землі кілочками і тонким шнуром позначають місце проведення робіт. Для контролю геометрії вимірюють дві діагоналі майбутнього котловану – вони повинні збігатися.

      Це непрофесійний спосіб підходить для розмітки траншей або для відносно рівної ділянки землі.

      Для більш точної розмітки застосовують наступну технологію.

      На деякій відстані від передбачуваного котловану вкопують дерев’яні стовпчики, групами по дві штуки (обноски). На них закріплюють строго горизонтально дошки, на які натягують шнури. Дошки намагайтеся закріпити на одному рівні один з одним.

      Переміщаючи шнури, домагаються точної розмітки. Ці обноски надалі використовують і для точної установки опалубки стрічкового фундаменту.

     Дуже полегшує роботу нівелір, теодоліт, лазерна рулетка або лазерний рівень.

     Риття котловану.

     При слабкому грунті або значній глибині котловану приділіть особливу увагу безпеки проведення земляних робіт. У цьому випадку стінки котловану роблять не строго вертикальними, а з ухилом – для запобігання осипання грунту.

     Стінки і дно котловану контролюють рівнем і рейкою достатньої довжини.

     Контроль геометрії.

      Для точного кута в 90 градусів є один прийом. Трикутник зі сторонами 3:4:5 метрів (або зі сторонами, кратними цих цифр) має один кут в 90 градусів. Відкладають на одній стороні від кута 3 метра, на іншій – 4 і відстань між точками повинно бути рівно 5 метрів.



Підписатись на новини МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Украинский портАл SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины